Golf Club Centar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

PGA Tour Standings
Golf Vesti
Latest topics
» John Dee Classic 2013 (11 - 14 July)
Prvi koraci EmptyWed Jul 10, 2013 12:05 pm by VietnamGolf

» Standard Chartered Open 2012 live score
Prvi koraci EmptyThu Aug 16, 2012 11:25 am by 4moles

» Open Championship - Day 3 Highlights
Prvi koraci EmptyWed Jul 25, 2012 12:09 pm by 4moles

» Open Championship - Final Day Highlights
Prvi koraci EmptyMon Jul 23, 2012 12:01 pm by 4moles

» New Arrival!!! Ping G20 Irons best price for sale at www.cheapestgolfprice.com
Prvi koraci EmptyTue Jun 19, 2012 10:57 am by cheapestgolfprice


Prvi koraci

3 posters

Go down

Prvi koraci Empty Prvi koraci

Post by Marko Tue Apr 19, 2011 6:37 pm

Pozdrav svim članovima.

Već duže vreme imam želju da probam a i savladam tehnike i pravila golfa i eventualno da se rekreativno bavim istim.
Za sada jako malo znam o golfu i mogu slobodno da kažem da sam totalni početnik.
Pošto sam iz Novog Sada i GCC mi je prilično blizu, imam ambiciju da možda ovog proleća ostvarim svoje ambicije.
Trebalo bi mi par korisnih saveta, pošto nisam uspeo, čitajući informacije na sajtu, da baš steknem jasnu sliku kako obuka (ukoliko uopše i postoji) funkcioniše.

Jasno mi je da postoji određena "Akademija Golfa". Ispravite me ako grešima ali to je svakako prva stepenica za bilo koga ko bi hteo da se oproba u ovom sportu?! Da li je tih 12 časova vezano dan za danom ili su fleksibilni termini i da li zaista svakog ponedeljka može da se dođe i počne obuka u GCC u Žablju?
Završavanjem "Akademije Golfa" dobije se "Green Card" koji verujem da je nešto kao vozačka dozvola kada je golf u pitanju? Da li stečeni "Green Card" minimum koji mora da se ima da bi mogao da igram/treniram na bilo kom terenu u svetu?

Verujem da su moja pitanja krajnje banalna, ali iz ugla nekoga kome je znanje na nuli, neophodna.
Hvala unapred!

Marko
Newbie
Newbie

Posts : 2
Join date : 2011-04-19
Age : 40
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Prvi koraci Empty Re: Prvi koraci

Post by Aleksandar Mihajlović Tue Apr 19, 2011 8:02 pm

Dobrodošli Marko na forum Golf Kluba Centar.

Vaša pitanja su sasvim korektna, a ja ću pokušati da vam dam što više konkretnih odgovora.

Golf Akademija je svakako prvi korak u svetu golfa, pored naravno, dolaska i upoznavanja sa Etikecijom i Pravilima golfa. Akademija je tu da vas uobliči u igrača koji će biti sposoban da uz pomoć Green Card-a stupi na teren i počne da aktivno učestvuje (putem turnira) u poboljšavanju igre. Što se tiče termina za početak sa radom Akademije, moraćete da kontaktirate office@golfclubcentar.rs ili jednostavnim dolaskom na sam teren izrazite svoje interesovanje za u učešće u Akademiji.

Vaš stečeni Green Card ne mora da znači da ste vi golfer koji može igrati na svakom terenu na svetu, jer određeni tereni ne dozvoljavaju tek stečenim Green Card igračima izlazak na teren, međutim to zavisi od vašeg hendikepa (merilo igrača). Ali ukoliko govorimo o minimalnoj afirmaciji kao golfer, Green Card je svakako 'vozačka dozvola' za igranje golfa.

Ukoliko imate još pitanja, molim vas da se ne ustručavate da pitate.

Iskreno se nadam da ćemo se i upoznati na terenu.

- Aleksandar Mihajlović

Aleksandar Mihajlović
Aleksandar Mihajlović
Admin

Posts : 138
Join date : 2010-03-13
Age : 31
Location : Novi Sad

https://golfcentar.forumotion.com

Back to top Go down

Prvi koraci Empty Re: Prvi koraci

Post by Marko Sat Apr 23, 2011 8:27 pm

Hvala vam Aleksandre na dobrodošlici i pomoći.

Planirao sam već sledećeg vikenda da dođem do terena u Žablju i iz prve ruke vidim kako stoje stvari po pitanju startovanja sa obukom.

U međuvremenu da li bi ste mi mogli reći vaša iskustva sa "Golf Akademijom"? Koliko ste zadovoljni samim kursom? Od čega se kurs, uopšte, sastoji? Da li je "Golf Akademija", po obimu i kvalitetu, standardima, svuda ista bez obzira na kom terenu u svetu se radili časovi?

Hvala, još jednom, na savetima.
Nadam se, takođe, da ćemo se prvom prilikom na terenu upoznati.

Marko

Marko
Newbie
Newbie

Posts : 2
Join date : 2011-04-19
Age : 40
Location : Novi Sad

Back to top Go down

Prvi koraci Empty Re: Prvi koraci

Post by Aleksandar Mihajlović Sat Apr 23, 2011 9:56 pm

Ne mogu vam reći zaista ništa o današnjoj akademiji iz ličnog iskustva, jer sam imao drugačiji pristup učenja golfa. Koliko vidim, veliki broj ljudi je zadovoljan akademijom i njenim radom, tako da vam toplo preporučujem ali svakako za kontakt koristite e-mail koji sam vam dao.

Aleksandar Mihajlović
Aleksandar Mihajlović
Aleksandar Mihajlović
Admin

Posts : 138
Join date : 2010-03-13
Age : 31
Location : Novi Sad

https://golfcentar.forumotion.com

Back to top Go down

Prvi koraci Empty Re: Prvi koraci

Post by Gasho Tue Apr 26, 2011 11:54 pm

Da se ukljucim u temu, kako bih uklonio i neke svoje nedoumice. Naime, poslije zavrsene obuke, pristupa se polaganju za DI(dozvola igranja), sa kojom mozete igrati na vecini terena u okruzenju. Sa dobijanjem DI, vas HDCP je 54, pa ne mozete igrati samo na terenima gdje se za igru trazi minimum HDCP 36. Da biste igrali, ne morate biti clan nekog kluba, ali ukoliko zelite da vam neko azurira HDCP, onda bi bilo neophodno da se uclanite. Aleksandre, ispravite me ako grijesim...

Gasho
Newbie
Newbie

Posts : 6
Join date : 2011-03-17

Back to top Go down

Prvi koraci Empty Re: Prvi koraci

Post by Aleksandar Mihajlović Wed May 04, 2011 4:04 pm

Dobijanjem DI, vaš hendikep je 54 i možete igrati na terenima u okruženju, ukoliko taj teren, odnosno njegovi funkcioneri dozvole da igrate. Međutim, vi uvek možete igrati i sa 54 hendikepom, pogotovo u okruženju, ali možete biti uskraćeni za igranje nekog većeg turnira ukoliko imate hendikep 54, međutim to je zaista retko.

Vođenje hendikepa vodi vaš klub.
Aleksandar Mihajlović
Aleksandar Mihajlović
Admin

Posts : 138
Join date : 2010-03-13
Age : 31
Location : Novi Sad

https://golfcentar.forumotion.com

Back to top Go down

Prvi koraci Empty Re: Prvi koraci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum